Hasta Giriş

TELEFONLA RANDEVU SİSTEMİ

0 212 414 24 24

Hasta Randevu Birimi

Yeni Randevu Sistemi

randevu_10122015

Şikayete Bağlı Muhtemel Uzmanlıklar

priaid

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Hastane Randevu sistemimiz yenilenmiş olup, yeni telefon numarası (0 212 414 24 24) ve web sayfası (İstanbul Tıp Fakültesi Randevu Sistemi) ile 9 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 16:00’dan itibaren kesintisiz hizmet vermeye devam edecektir.

 


Randevu Sistemimizle İlgili Önemli Notlar

 • Randevu sistemi 7 gün 24 saat açıktır.
 • Randevu sisteminden 3 günlük randevu alınabilmektedir.
 • Randevu sisteminden saat 20.00’den sonra yeni bir güne randevu alınabilmektedir.
 • Hastanemize başvurunuz sırasında T.C. kimlik numarası içeren resmi bir belgenin ibraz edilmesi zorunludur.
 • Her gün sadece bir branşa randevu verilebilmektedir.
 • 10 gün içinde, randevu almış olduğunuz bölüme, ikinci randevu alamazsınız.
 • Randevu iptalleri için Web sitemizde bulunan “Randevu Sorgula / İptal” butonundan telefonla ise 0212 414 24 24 numarasını aradığınızda tuşlamaları takip ederek randevunuzu iptal edebilirsiniz. İptal etmeden randevusuna gelmeyen hastalarımız, 10 gün içinde randevu almış olduğu bölüme, ikinci randevu alamazlar.
 • Telefonla randevu alan hastalarımız randevu iptalini gerçekleştirebilmeleri için mutlaka “randevu numarası”nı not almaları gerekmektedir. Randevu numarası olmayan hastalar randevularını iptal edememektedir.
 • Hastanemiz bir üniversite hastanesi olup tıpta uzmanlık yapan doktorlarımız tarafından poliklinik hizmeti verilmektedir. Polikliniklerimizde doktorlarımız rotasyonla çalışmakta, hastalarımızın tıbbi durumuna göre hastane hizmetimizle eğitim ve öğrenim görevimiz paralel yürütülmektedir.
 • Telefonla randevu sistemimizde tüm aşamaları takip edip muayene olacağınız polikliniği seçtiğinizde ilk olarak müsait olan gün ve saat bilgisi verilmekte, onay verildiği takdirde TC kimlik numarası bilgisi talep edilip randevu verilmektedir.
 • Randevu saatlerine hassasiyetle uyulması gerekmektedir.


Polikliniklerimizle İlgili Önemli Notlar

Not: Dermatoloji Hastalığı Özel Dal Poliklinikleri aşağıda verilen hastalıklara bakmaktadır;

 • Büllü Hastalığı Polikliniği: Pemfigus ve pemfigoid gibi tanısı konulmuş hastalarımız Dermatoloji Büllü Hastalığı Polikliniğine başvurabilir.
 • Mikozis Fungoides Hastalığı Polikliniği: Deri Lenfomaları
 • Nevus Polikliniği: Vücut Benleri
 • Psöriyazis Polikliniği: Sedef Hastalığı
 • Tanısı konmamış hastalarımız “Dermatoloji Hastalığı” polikliniklerinden randevu almalıdırlar.

Not: Dahiliye (İç Hastalıkları) Polikliniği, HASTALARIMIZ RANDEVU SAATİNDEN 15 DK ÖNCE KAYDA MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. RANDEVU SAATİNDE GELMEYEN HASTALARIMIZ BÜTÜN HASTALAR KAYDINI YAPTIRDIKTAN SONRA KAYIT YAPTIRABİLİRLER. DAHA ERKEN SAAT İÇİN YAPILAN BAŞVURULAR YOĞUNLUK DURUMUNA GÖRE DEĞERLENDİRİLECEKTİR. SONUÇLAR ÖĞLEDEN SONRA GÖRÜLECEKTİR."Allerji, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fizyopatoloji, Gastroenterohepatoloji, Geriatri, Hematoloji, Nefreloji, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Tıbbi Onkoloji" İç Hastalıkları Anabilim dalının alt Bilim Dallarıdır, anabilim dalında muayene olan hastalar bu bölümlere yönlendirilmektedir.

Not: Göz Hastalıkları Polikliniği, "Refraktif Cerrahi, Okuloplasti Kontakt Lens, Kornea, Retina, Katarakt, Glokom, Uvea, Şaşılık, Tümör – Travma" DEPARTMANLARIMIZ Göz bölümünde olup sistemden randevu verilmemekte, Göz Hastalıkları Anabilim Dalında muayene olan hastalarımız bu departmanlara yönlendirilmektedir.

Not: Çocuk Psikiyatri ve Fizik Tedavi, polikliniklerimiz Beyazıt’ta (Vezneciler Yerleşkesinde) Esnaf Hastanesi içinde hizmet vermektedir.

Not: Genel Çocuk Polikliniği, Beslenme ve Metebolizma, Büyüme Gelişme ve Pediatrik Endokrinoloji, Çocuk Gastro - Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, Ergen Sağlığı, Neonatoloji, Pediatrik Allerji, Pediatrik Genetik Hastalıkları, Pediatrik İnfeksiyon Hastalıkları, Pediatrik Kardiyoloji, Pediatrik Nefroloji, Pediatrik Onkoloji ve Hematoloji, Sosyal Pediatri” Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalının alt Bilim Dallarıdır, anabilimdalında muayene olan hastalar bu bölümlere yönlendirilmektedir.

Not: AİLE HEKİMLİĞİ POLİKLİNİKLERİNDE VERİLEN HİZMETLER: Sağlığın korunması, hastalıkların önlenmesi için risk değerlendirmesi ve taramalar, Periyodik muayene, Sağlık sorunlarının ilk değerlendirmesi, tetkik ve tedavi, İlaç kullanım raporlarının çıkartılması ve yenilenmesi (Bizzat başvuru), Raporlu ilaçların reçete edilmesi (Bizzat başvuru)

Not: Kadın Hastalıkları ve Doğum Poliklinikleri içinde bulunan Spesifik Polikliniklerimizin hangi hastalıklara baktıkları:

  Endometriozis Polikliniği: Ağrılı ve bol kanamalı adetlerle süren ve bazen çikolata kisti ile birlikte olan kronik hastalık,
 • Kronik Pelvik Ağrı Polikliniği: 6 aydan daha fazla süren bel ve kasık ağrıları.

Not: Nöroşirürji Polikliniği (Beyin Cerrahisi Polikliniği) Muayene randevusu için pazartesi ve çarşamba günleri sabah 09.00 – 10.00 arası polikliniğe başvurmanız gerekmektedir. (Randevu Sistemimiz bu bölüme randevu vermemektedir)

Not: Çocuk Cerrahisi Kliniği hafta içi her gün 12.00’a kadar  “Randevusuz” hasta kabul etmektedir.


Mesai Dışı Muayene


MESAİ DIŞI ÖĞRETİM ÜYESİ MUAYENESİ BAŞVURU

Sayın Hastamız,

• Mesai dışı saatlerde öğretim üyesi muayenesi için başvurdunuz, Bu uygulama, mesai içi saatlerde zaten verilmekte olan normal muayene hizmetinin dışında, sizin özel tercihinizi yerine getirmek için verilen, ücrete tabi ek bir hizmettir.

• Randevu günü ilgili anabilim dalı polikliniğindeki vezneye Mesai dışı saatlerde öğretim üyesi muayenesi için ücret yatırmanız gereklidir. Muayene 16.00′dan sonra yapılacaktır.

Lütfen başka bir saatte muayene olmak için ısrar etmeyiniz.

• Mesai dışı saatlerde öğretim üyesi muayenesi aşağıdaki gerekçeler ve durumlar için uygun değildir:

a)Kliniğin yatış sırasında belirlenenden daha erken bir tarihte hastaneye yatmak

b)Kliniği ameliyat sırasında belirlenenden daha erken bir tarihte ameliyat olmak

c)Raporlu ilaç yazdırmak

d)Acil hastalar (Bu hastaların direkt olarak acil birimlerine başvurması gereklidir)

e)Randevu ile yapılan tetkiklerde öncelik hakkı tanımaz

• Bu yöntem aşağıdaki gerekçeler ve durumlar için özellikle uygundur:

a)Başka bir kurumda tetkik edilmiş olan hastanın ikinci görüş alması.

b)Tercih ettiğiniz öğretim üyesine muayene olmak.


Online Formlar ve Sunumlar

Mesai Dışı Öğretim Üyesi Muayene Bildirim Formu

Poliklinik Bilgi Formu

Dosya Randevusu Tanıtım Sunumu


MESAİ DIŞI ÖĞRETİM ÜYESİ MUAYENE VE HİZMET RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ MESAİ DIŞI ÖĞRETİM ÜYESİ MUAYENE VE HİZMET RANDEVUSU
 • Bizzat öğretim üyesine muayene olmak isteyen hastalar için; Sağlık Uygulama Tebliği ile belirlenmiş olan poliklinik muayene ücretinin iki katı kadar ilave ücreti,
 • Bizzat öğretim üyesi tarafından verilen tetkik, tedavi, ameliyat vb. hizmetler için ise Sağlık Uygulama Tebliği ile belirlenen hizmet bedelinin en fazla bir katı kadar ilave ücreti ödemeleri gerekmektedir.
 • Ancak öğretim üyeleri tarafından mesai saatleri dışında bizzat verilen sağlık hizmetleri için yapılacak ödemede, Sosyal Güvenlik Kurumunca belirlenmiş sağlık hizmetleri bedelinin bir defada asgari ücretin iki katını geçemez.
 • Branş bazında mesai dışı öğretim üyesi muayenesi fiyat tarifesi aşağıda sunulmuştur. Öğretim üyesi mesai dışı muayenesi yapıp, yapamayacağı konusunda kendisi karar vermektedir.
MESAİ DIŞI ÖĞRETİM ÜYESİ MUAYENE VE HİZMET RANDEVUSU NASIL ALIRIM ?

 1. ​Mesai dışı öğretim üyesi muayene ve hizmet randevusu almak için "ONLINE RANDEVU" sayfasına açınız.
 2. İlgili sayfada bilgilerinizi doldurduktan sonra "MESAİ DIŞI RANDEVU" Butonuna tıklayınız.
 3. Karşınıza gelen sayfada Mesai Dışı Öğretim Üyesi Muayene Listesini görebilirsiniz.


MESAİ DIŞI ÖĞRETİM ÜYESİ MUAYENESİ FİYAT TARİFESİNE ERİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ
İTF MESAİ DIŞI ÖĞRETİM ÜYESİ MUAYENE LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Hastanemiz ile ilgili dilek, şikayet ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

Hasta İletişim Formu İçin TIKLAYINIZ

Laboratuvar sonuçlarınızı TC Kimlik Numaranız ve Barkod numarası ile görüntüleyebilirsiniz.

TETKİK SONUÇLARINA ERİŞİM İÇİN TIKLAYINIZTıbbi Biyokimya Laboratuvarları Test Rehberi

İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ IBAN NUMARALARI 

İstanbul Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 

Halk Bankası Beyazıt Şubesi: TR300001200982000006200266


İstanbul Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığı 

Halk Bankası Beyazıt Şubesi : TR020001200982000006200382